Kurz eura po voľbách v Katalánsku klesol

Líderka promadridského zoskupenia Občania (Ciutadans) Inés Arrimadasová (uprostred) reaguje po zverejnení výsledkov predčasných parlamentných volieb do katalánskeho regionálneho parlamentu 21. decembra 2017 v Barcelone. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 22. decembra (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny v noci na piatok po oznámení výsledkov volieb v Katalánsku výrazne klesol. Euro dočasne padlo o pol centa až na 1,1817 USD/EUR. Ráno sa jeho kurz trochu zotavil a dostal sa na 1,1848 USD/EUR.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok (21. 12.) napoludnie referenčný kurz na 1,1859 (v stredu: 1,1845) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8432 (0,8442) eura.

S napätím očakávané voľby do regionálneho parlamentu v Katalánsku nepriniesli žiadnu zmenu politického smerovania tohto španielskeho regiónu. Separatistické strany opäť získali väčšinu 70 kresiel v 135-člennom parlamente. Odporcovia samostatnosti získali prekvapivo málo, keď prieskumy očakávali tesnejší výsledok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.