Rakúska polícia apelovala, aby jej nevolali majitelia nových mobilov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Viedeň 23. decembra (TASR) - Polícia rakúskej spolkovej krajine Salzbursko adresovala verejnosti v súvislosti s príchodom vianočných sviatkov pomerne neobvyklú výzvu. Ľudí, ktorí si pod vianočným stromčekom prajú nájsť smartfón, totiž poprosila, aby jej v žiadnom prípade nevolali, keď budú nový darček skúšať, informovala agentúra DPA.

Polícia v Salzbursku zaznamenala v uplynulých rokoch značný nárast tiesňových volaní na Štedrý deň. Ich pôvodcami boli čerství majitelia smartfónov, ktorí si po štedrovečernej večeri chceli svoj nový darček vyskúšať. Ak však do telefónu najprv nevložili SIM kartu ani ho neaktivovali prostredníctvom mobilného operátora, boli jedinými linkami, na ktoré mohli zavolať, tie tiesňové.

"Mnohí užívatelia tak volali práve na políciu," uviedla salzburská polícia a budúcich nových majiteľov telefónov vyzvala, aby zavolali radšej svojim mobilným operátorom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.