Dúbravka organizuje Anjelskú kapustnicu pre rodinu s chorým synom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Alexandra Moštková

Bratislava 23. decembra (TASR) – Bratislavská Dúbravka organizuje v sobotu v predvianočnom období druhý ročník Anjelskej kapustnice s charitatívnym zámerom.

"Deň pred Vianocami ju navarí dúbravský Daniels pub na Lysákovej ulici. Za symbolickú dobrovoľnú sumu ju od 15.00 h ponúkne každému, kto chce prispieť rodine, ktorá nemá toľko šťastia a nemá zdravie," informuje Lucia Marcinátová z tlačového oddelenia Miestneho úradu v Dúbravke.

Vlani zbierala táto mestská časť peniaze pre Jakuba a jeho mamu zo sociálne slabšej rodiny. Tento rok poputuje vyzbieraná finančná hotovosť rodine v náročnej životnej situácii. Pred 16 rokmi sa im v mestečku na strednom Slovensku narodil krásny chlapček s Downovým syndrómom a chorým srdiečkom. Keď mal rok a pol, rodičia opustili blízkych a prišli do hlavného mesta. Dôvodov bolo niekoľko - väčšia dostupnosť špeciálnych škôl, zdravotnej starostlivosti a väčší životný komfort pre znevýhodnené dieťa. 

"Rodina žije veľmi skromne. Matka opatruje syna a otec pracuje, koľko vládze, musí si však ešte šetriť sily aj domov, pre syna. V jednoizbovom byte bývajú traja dospelí ľudia, no nesťažujú sa. Len aby im vystačilo na nájomné, lieky a výživové doplnky pre syna, potraviny a základné potreby. Príďte ochutnať našu Anjelskú kapustnicu a spravme spoločne krajšie sviatky tejto rodine," pozýva Marcinátová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.