Slovenské vianočné tradície si ctia aj krajania vo Washingtone

Ilustračná snímka. Foto: TASR / Ladislav Vallach

Washington 23. decembra (TASR) – Slovenské vianočné zvyky a tradície si pripomínajú aj Slováci žijúci v hlavnom meste Spojených štátov a jeho okolí. Počas adventu usporiadali niekoľko vianočných podujatí, na ktorých nechýbala ani kapustnica či slovenské vianočné koledy.

Kapustnica, varené víno a perníčky prilákali najprv stovky návštevníkov na vianočné trhy na veľvyslanectve Slovenskej republiky vo Washingtone. Vianočnú atmosféru tam vytvorila nielen vôňa kapustnice a medoviny, ale aj vystúpenie detí z českej a slovenskej školy Sokol Washington, ktoré prítomným zaspievali niekoľko tradičných slovenských a českých vianočných piesní.

Vianočné pesničky a básničky si deti potom zopakovali, keď medzi ne zavítal svätý Mikuláš. Keďže detí so slovenskými koreňmi je vo Washingtone a okolí veľa, mikulášske podujatia sa konali hneď tri. Na žiadnom z nich nechýbali slovenské vianočné dobroty ako kapustnica, medovníky, perníky, linecké kolieska, ale napríklad aj jaternice.

Krátko pred Vianocami sa zahraniční Slováci zišli aj na česko-slovenskej vianočnej bohoslužbe. Spoločne si zaspievali české a slovenské koledy a v českom a slovenskom jazyku čítali úryvky z Biblie.

Spolupracovníčka TASR Michaela H. Janotová)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.