Najviac cudzincov stíhaných v tomto roku na Slovensku bolo z Česka

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 26. decembra (TASR) - V tomto roku bolo na území Slovenskej republiky najviac stíhaných cudzincov z Českej republiky. Informovala TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová.

Podľa štatistiky GP bolo v tomto roku do konca novembra ukončené trestné stíhanie 1197 cudzincov na území SR. Obžalovaných bolo 855 osôb a odsúdených 761.

"Najpočetnejšou vekovou kategóriou boli obžalovaní cudzinci vo veku 22-30 rokov (270) a vo veku 31–40 (268)," spresnila hovorkyňa.

Najviac bolo odstíhaných cudzincov z Českej republiky (281), nasledujú cudzinci z Ukrajiny (183), Maďarska (139), Srbska (96), Poľska (88) a Rumunska (84). Najčastejšie išlo o trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V roku 2017 bolo za tento trestný čin odstíhaných 167 páchateľov – cudzincov.

"Trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky páchajú spravidla vodiči nákladnej kamiónovej prepravy počas tranzitu cez územie Slovenskej republiky, a tiež vodiči osobných motorových vozidiel zdržiavajúci sa na území Slovenska z rôznych dôvodov (turistika, zábava, pracovná cesta)," objasnil pre TASR námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.