Devízové rezervy Činy v decembri vzrástli

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Peking 8. januára (TASR) - Devízové rezervy Činy v decembri vzrástli už 11. mesiac v rade, a to na najvyššiu úroveň od konca septembra 2016. Ukázali to oficiálne údaje čínskej centrálnej banky.

Devízové rezervy ázijskej krajiny sa v poslednom mesiaci minulého roka zvýšili o 20,67 miliardy USD oproti predchádzajúcemu mesiacu na 3,14 bilióna USD (2,61 bilióna eur). Ekonómovia pritom očakávali ich nárast len o 5 miliárd USD po tom, ako v novembri stúpli medzimesačne o 10,06 miliardy USD.

Peking sprísnil pravidlá pre presun peňazí z krajiny v roku 2017, čo pomohlo obmedziť odlev kapitálu. A posilnenie čínskej meny jüan oproti iným menám, vrátane amerického dolára, znížilo potrebu centrálnej banky použiť devízové rezervy na podporu meny.

V decembri sa kurz jüanu zvýšil oproti doláru o viac ako 1 % a jeho zisky voči americkej mene za celý rok 2017 dosiahli viac ako 6 %.

(1 EUR = 1,2045 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.