Telecom Italia plánuje do troch rokov prepustiť približne 7000 ľudí

Na snímke výkonný riaditeľ Telecom Italia Amos Genish. Foto: Wikipedia

Rím 10. januára (TASR) - Taliansky telekomunikačný koncern Telecom Italia plánuje v najbližších troch rokoch zrušiť na domácom trhu okolo 7000 pracovných miest. To by znamenalo redukciu miestnej pracovnej sily zhruba o 14 %. Uviedli to zdroje oboznámené so situáciou, podľa ktorých by prepúšťanie malo firme pomôcť zvýšiť ziskovosť a efektivitu.

Výkonný riaditeľ Amos Genish už začal s odbormi neformálne rozhovory o spôsoboch zníženia pracovných nákladov, uviedli pre agentúru Bloomberg zdroje, ktoré si neželali byť menované. Dodali, že vedenie Telecom Italia uprednostňuje znižovanie počtu zamestnancov prostredníctvom predčasného odchodu do dôchodku a dobrovoľného odchodu. V prvom prípade by sa to dotklo zhruba 4000 ľudí, v druhom okolo 3000. Firma na to plánuje vyčleniť približne 700 miliónov eur. Najbližšie rokovania s odbormi sú naplánované na 18. januára.

Podobne ako ďalšie veľké telekomunikačné spoločnosti v Európe, aj Telecom Italia musí zvyšovať investície, a to napriek tomu, že v dôsledku rastúcej konkurencie tržby firmy klesajú. V roku 2016 dosiahli jej tržby 19 miliárd eur, zatiaľ čo ešte v roku 2011 boli o 10 miliárd eur vyššie. Zisk pred úrokmi, daňami, odpismi a amortizáciou (EBITDA) klesol za rovnaké obdobie o 33 % a počet zamestnancov sa znížil z 56.838 na 51.122 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.