Dva airbusy A319 pre maďarskú armádu priletia v týchto dňoch

Airbus A319, ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Budapešť 30. januára (TASR) - Letku maďarských ozbrojených síl rozšíria dve civilné lietadlá Airbus A319, ktoré v nadchádzajúcich dňoch priletia z Českej republiky, informoval v utorok rezort obrany na internetovej stránke maďarskej vlády kormany.hu.

Nákup viacúčelových transportných lietadiel avizoval minister obrany István Simicskó vlani v decembri. Po obnovení náteru a nutných úpravách v zahraničí priletia airbusy na vojenskú základňu v Kecskeméte, necelých 90 kilometrov južne od Budapešti.

Oba stroje, ktoré budú zaradené do armádnej letky, predstavia verejnosti 2. februára.

Denník Magyar Nemzet 13. decembra napísal, že vláda kúpi lietadlá od nedávno skrachovanej leteckej spoločnosti Air Berlin. V súčasnosti tvorí vládnu letku jediné funkčné, ale zastarané lietadlo Antonov An-26.

Akvizíciu podľa denníka plánuje kabinet riešiť v rámci konštrukcie verejno-súkromného partnerstva (PPP), pretože ozbrojené sily nie sú pripravené - a ani schopné - prevádzkovať civilné lietadlá.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR1 Komentár

  • nezávažný

    Pre špecialnych "turistov" ?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.