ZOH: Hokejisti Nórska podľahli favorizovanému Švédsku na nulu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pjongčang 15. februára (TASR) - Hokejisti Švédska splnili úlohu favorita a do hokejového turnaja na ZOH v Pjongčangu vstúpili víťazstvom 4:0 nad Nórskom. Do vedenia 2:0 sa dostali už v prvej časti, ďalšími dvomi zásahmi potvrdili svoje víťazstvo v tretej tretine. Útočník Linus Omark sa na triumfe podieľal tromi asistenciami.

Švédi nastúpia na ďalší zápas v piatok 16. februára o 13.10 SEČ proti Nemecku, Nóri budú hrať v rovnakom čase proti Fínom.

C-skupina:

Nórsko - Švédsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly:
6. P. Lindholm (Omark, Möller), 17. Lander (Bertilsson), 49. Everberg (Omark, Fransson), 50. Wikstrand (Omark, Everberg). Rozhodovali: Wehrli (Švajč.), Gofman – Lazarev (obaja Rus.), Ritter (USA), vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0, 3961 divákov.

Nórsko: Haugen – Holös, Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Johannesen, Ödegaard, Espeland – K. A. Olimb, P. Thoresen, M. Olimb – Bastiansen, Rosseli Olsen, Reichenberg – Trettenes, S. Thoresen, K. Forsberg – Salsten, Röymark, Roest – Kristiansen
Švédsko: Fasth – E. Gustafsson, Ahnelöv, Kronwall, Bertilsson, Wikstrand, Fransson, Hersley – Lindström, P. Lindholm, Möller – Pettersson, J. Lundqvist, Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Bergström, Stalberg, Norman – Zackrisson

Úradujúci majstri sveta Švédi boli v pozícii favorita a dôležitý prvý gól strelili už v 6. minúte, keď sa presadil Par Lindholm. Tri korunky mali hru v prvej tretine pod kontrolou, viac sa hralo pred nórskym brankárom Haugenom a Lander potvrdil prevahu Švédov druhým gólom v 16. minúte. Druhá časť priniesla viacero vylúčení na oboch stranách, ale skóre sa nezmenilo. Švédi o svojom víťazstve definitívne rozhodli v polovici tretej časti. V rozpätí 22 sekúnd sa strelami z väčšej vzdialenosti presadili Everberg a Wikstrand a bolo 0:4. Nóri neprekonali brankára Fastha ani v závere zápasu a Švédi presvedčivým výsledkom potvrdili pozíciu favorita.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR