Plénum odmietlo zníženie počtu poslancov aj hymnu na začiatku schôdze

Ilustračné foto. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 15. februára (TASR) - Počet poslancov Národnej rady SR sa nezníži, zostane ich 150. Do Ústavy SR sa tiež nedostane zákaz schvaľovať deficitné rozpočty verejnej správy. Ústavné zmeny z dielne ĽSNS totiž nezískali potrebnú ústavnú väčšinu. Plénum neodobrilo ani návrh kotlebovcov, aby sa schôdze parlamentu začínali slovenskou štátnou hymnou.

Strana neuspela ani so zmenami v Trestnom zákone. Navrhovala nový trestný čin. Mali ním byť nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky. V novele žiadali aj sprísniť tresty za prevádzačstvo.

"Cudzinec, ktorý príde na Slovensko napríklad bez platných cestovných dokladov či víz, alebo sa bude na našom území zdržiavať bez povolenia na prechodný alebo trvalý pobyt, spácha trestný čin, za ktorý mu bude hroziť trest odňatia slobody na jeden až tri roky," uviedol nedávno Rastislav Schlosár. Vyšší trest mal hroziť členom organizovanej skupiny.

Utečenci by sa podľa neho mohli trestnému stíhaniu vyhnúť. "A to vtedy, ak budú prichádzať priamo z územia, kde je ohrozený ich život alebo sloboda a za predpokladu, že sa sami bezodkladne prihlásia," vysvetlil poslanec.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.