S. Karabelli: V Kalábrii som nikdy nebola

Polícia vykonala vo štvrtok 1. marca 2018 v Trebišove raziu v dome, ktorý sa spája s talianskym podnikateľom Antoninom Vadalom. Jeho meno sa spomína v poslednom článku zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Dom na Ružovej 12 v súčasnosti patrí podľa informácie z katastra firme AV-Real, o ktorej sa v článku píše tiež. Vlastniť ju má Antoninov brat Sebastiano. Foto: TASR - Roman Hanc

Bratislava 2. marca (TASR) - Bývalá riaditeľka osobného úradu Finančnej správy Soňa Karabelli odmieta tvrdenia podpredsedníčky Národnej rady SR Lucie Ďuriš Nicholsonovej, že bola v lete 2014 na dovolenke s rodinou Vadalovcov, ktorá je v súčasnosti spájaná s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Karabelli vyhlasuje, že v Kalábrii nikdy nebola. Žiada Ďuriš Nicholsonovú, aby ju s kauzou nespájala.

"Vážená pani podpredsedníčka, Vami uvedené informácie o mojej osobe sú nepravdivé. V lete 2014 som nebola v Kalábrii. V Kalábrii som nebola nikdy. Uvedené leto som bola v Bratislave. Nakoľko som bola operovaná po amócii sietnice ľavého oka, a môj zdravotný stav mi nedovoľoval vycestovať mimo Bratislavy," píše Karabelli v maile podpredsedníčke parlamentu.

Dovolenku trávi podľa vlastných slov výlučne s manželom a deťmi, nie s kolegyňami z práce. "Na základe uvedeného Vás žiadam o nespájanie mojej osoby s predmetnou kauzou a bezodkladné uvedenie na pravú mieru," napísala Karabelli Ďuriš Nicholsonovej.

Podľa Mareka Paru, advokáta Karabelli, podpredsedníčka parlamentu nezareagovala ani na mail, ani nedementovala ňou vyslovenú lživú a neoverenú informáciu. Preto Karabelli podľa Paru zvažuje podať žalobu na ochranu osobnosti v zmysle Občianskeho zákonníka.

Ďuriš Nicholsonová na tlačovej konferencii (1.3.) povedala, že vysokí predstavitelia finančnej správy boli v lete 2014 na dovolenke s rodinou Vadalovcov, ktorá je v súčasnosti spájaná s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky.

Informovala, že má k dispozícii neoverenú informáciu, že v lete 2014 bola s rodinou Vadalovcov na dovolenke vtedajšia viceprezidentka FS, dnešná štátna tajomníčka na ministerstve financií za stranu SNS Dana Meager, riaditeľka osobného úradu FS Soňa Karabelli a vedúca oddelenia boja proti podvodom Lucia Fecková. Pýtala sa ich, kde boli v lete 2014 a či je pravda, že boli na dovolenke s rodinou Vadalovcov.

V súčasnosti na finančnej správe pracuje už len Fecková, ktorá potvrdila, že v lete 2014 dovolenkovala v Taliansku, cestu si však podľa jej slov organizovala a zabezpečovala sama. Odmietla, že by vedome prišla do styku s rodinou Vadalovcov. Fecková je presvedčená, že jej dovolenka je účelovo spájaná s verejne publikovanými kauzami, voči čomu sa ohradila.

TASR požiadala o stanovisko aj štátnu tajomníčku Meager, a to prostredníctvom hovorkyne ministerstva financií Alexandry Gogovej. Tá vysvetlila, že Meager treba osloviť priamo, nakoľko v spomínanom čase nebola predstaviteľkou rezortu a teda sa ministerstva uvedená vec netýka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.