Na pamiatku novinára a jeho priateľky dajú do NR SR náhrobník

Na snímke sviečky, ktoré zapálili účastníci tichého spomienkového pochodu ulicami Bratislavy na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej pred Úradom vlády SR. V Bratislave 28. februára 2018. Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislava 2. marca (TASR) - Na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky umiestnia vo vestibule Národnej rady SR výtvarný objekt, ktorý pod názvom Symbolický náhrobník vytvoril Fero Guldan, autor pomníka Róberta Remiáša. Informovala o tom nezaradená poslankyňa NRSR Zuzana Zimenová.

Na inštalácii náhrobníka sa dohodla Zimenová s podpredsedníčkou parlamentu Luciou Ďuriš Nicholsonovou (SaS) a poslankyňou Vierou Dubačovou (nezaradená). Odhalia ho vo vestibule v piatok popoludní na pietnom akte.

"Týmto aktom chceme vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám Jána a Martiny a upozorniť na to, že nie sme iba poslankyne NR SR, ale aj ženy, matky, ktoré sú odhodlané urobiť všetko pre to, aby Slovensko viac nebolo krajinou, kde sa pre pravdu vraždia naše deti," uviedla Zimenová.

Na pietny akt pozvali poslankyne zo všetkých politických strán. "Aby sme spoločne vyjadrili postoj, že ženy sa v dôležitých chvíľach vedia spájať, majúc na pamäti najmä budúcnosť Slovenska," doplnila Zimenová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.