Študenti vysokých škôl môžu získať grant na štúdium v zahraničí

Aula STU Bratislava, archívna snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 3. marca (TASR) - Študenti vysokých škôl môžu získať grant na štúdium v zahraničí. Nadácia Tatra banky vybraným študentom poskytne finančnú podporu na pokrytie výdavkov spojených so štúdium za hranicami krajiny. Na tento zámer je vyčlenených 55.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Tatra banky Zuzana Žiaranová.

Preplatené budú finančné granty na pokrytie časti nákladov spojených so zahraničnými študijnými pobytmi, letnými školami, stážami a výskumnými pobytmi na niektorej z renomovaných univerzít v zahraničí. "Z vysokého záujmu sa tešíme najmä preto, že si uvedomujeme, že za každou žiadosťou stojí vynikajúci a aktívny študent vysokej školy. V minulom roku odborná komisia vybrala 20 talentovaných študentov, ktorí za štúdiom vycestovali do USA, na Nový Zéland, do Austrálie a rôznych štátoch Európy," uviedla manažérka nadácie a sponzoringu Zuzana Böhmerová.

Študenti, ktorí sa chcú zapojiť do programu, musia v čase realizácie doplnkového vzdelávacieho podujatia študovať formou denného štúdia na niektorej z akreditovaných vysokých škôl. V čase predkladania projektu musia byť študentmi prvého, druhého alebo tretieho stupňa vzdelávania a dosiahnuť študijný priemer podľa slovenského kreditného systému do 1,8 za predchádzajúci ukončený rok štúdia. Okrem toho musia byť občanmi SR a mať do 30 rokov.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 13. apríla, pričom projekty je možné podávať len elektronickou formou prostredníctvom online formulára na internetovej stránke banky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.