Súd zamietol návrh prokurátora na väzbu obvineného exministra Pavla R.

Na snímke exriaditeľ Markízy Pavol R. (vpravo) prichádza na súdne pojednávanie na Okresný súd Bratislava II. k návrhu na rozšírenie dôvodov jeho väzby v prípade prípravy vraždy 12. marca 2018 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 12. marca (TASR) – Súd neschválil v pondelok návrh prokurátora na rozšírenie dôvodov väzby pre bývalého ministra hospodárstva a riaditeľa televízie Markíza Pavla R., ktorého polícia obvinila z trestného činu prípravy vraždy jeho bývalej obchodnej spoločníčky Sylvie Volzovej. Obvinený Pavol R. ostáva na slobode, jeho väzobné stíhanie bude ešte posudzovať odvolací krajský súd.

Sudkyňa Okresného súdu Bratislava II Michaela Buceková rozhodovala o návrhu prokurátora na rozšírenie dôvodom väzby za zatvorenými dverami. Aj keď ho neschválila, uložila obvinenému zákaz informovať médiá o prebiehajúcich úkonoch v akejkoľvek forme, informoval obhajca Marek Para. „Musíme počkať na rozhodnutie krajského súdu, nakoľko pán prokurátor podal sťažnosť,“ ozrejmil advokát.

„Za seba môžem povedať, že som spokojný, a samozrejme, budem rešpektovať rozhodnutie súdu, aj keď si myslím, že moje právo brániť sa je zaručené ústavou. Počkám na právoplatný rozsudok, a keď mi toto umožní tento rozsudok, tak sa k celej záležitosti vyjadrím,“ komentoval rozhodnutie sudkyne obvinený Pavol R.

Prokurátor žiadal rozšíriť dôvody väzby o takzvanú kolúznu väzbu, nakoľko sa domnieval, že obvinený by mohol ovplyvňovať svedkov. „Bolo to navrhované s poukazom na správanie sa obvineného po úkonoch, a najmä s poukazom po prebehnutých konfrontáciách, kedy som usúdil, že takéto správanie sa by mohlo eventuálne mariť dokazovanie do budúcnosti,“ vysvetlil prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek.

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest. Okrem Pavla R. čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a Mikuláš Č.

Krajský súd v Bratislave prepustil obvineného Pavla R. na slobodu dňa 21. novembra minulého roka. Zároveň mu však uložil povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.