Rada EÚ predĺžila sankcie voči osobám ohrozujúcim integritu Ukrajiny

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Brusel 12. marca (TASR) - Rada Európskej únie predĺžila v pondelok reštriktívne opatrenia voči osobám a organizáciám zodpovedným za podkopávanie alebo ohrozovanie územnej celistvosti, zvrchovanosti a nezávislosti Ukrajiny. Sankcie boli predĺžené o ďalších šesť mesiacov, do 15. septembra 2018.

Sankčné opatrenia sú v podobe zmrazenia aktív a zákazu cestovania do krajín EÚ - týkajú sa 150 osôb a 38 právnických subjektov. Predĺženie sankcií nadobudne platnosť po zverejnení oznámenia v Úradnom vestníku EÚ v utorok 13. marca.

"Posúdenie situácie nie je dôvodom na zmenu súčasného režimu sankcií," uvádza sa vo vyhlásení Rady EÚ.

Širší balík sankcií, ktoré sú reakciou na krízu na Ukrajine, obsahuje aj reštriktívne opatrenia súvisiace s nezákonným pripojením Krymu a Sevastopola (obmedzené na územie Krymu a Sevastopola), ktoré sú v súčasnosti platné do 23. júna 2018, ako aj ekonomické sankcie zamerané na konkrétne sektory ruského hospodárstva, ktoré sú platné do 31. júla 2018.

(spravodajca TASR Jaromír Novak)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.