Britská ekonomika v období od december do februára 2017 spomalila

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Londýn 12. marca (TASR) - Ekonomika Spojeného kráľovstva v období od začiatku decembra 2017 do konca februára 2018 pravdepodobne rástla pomalšie. Uviedol to britský Národný inštitút pre hospodársky a sociálny výskum (NIESR).

Podľa najnovšieho odhadu NIESR predbežné údaje naznačujú, že výkon ostrovnej ekonomiky za tri mesiace do konca februára 2018 vzrástol o 0,3 % v porovnaní s predchádzajúcimi tromi mesiacmi do konca januára, keď sa zvýšil o 0,4 %.

To znamená, že tempo rastu britskej ekonomiky sa v sledovanom období mierne spomalilo. A do konca marca pravdepodobne ešte klesne, keďže sa na ňom odrazí naplno aj negatívny vplyv nedávnych extrémnych poveternostných podmienok, skonštatoval Amit Kara, vedúci oddelenia makroekonomických prognóz v NIESR.

Motorom hospodárskeho rastu Spojeného kráľovstva sú aj naďalej výrobný sektor, aj sektor služieb za podpory expandujúcej globálnej ekonomiky, zatiaľ čo stavebná produkcia zaostáva, dodal Kara.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.