Cestári majú záujem vybudovať pri Nitrici odbočovacie pruhy

Ilustračná snímka. Foto: TASR - František Iván

Nitrica 13. marca (TASR) - Na ceste prvej triedy pri Nitrici v okrese Prievidza by mali pribudnúť odbočovacie pruhy. Ich vybudovanie má zabezpečiť Slovenská správa ciest (SSC).

"Slovenská správa ciest začala pracovať na zabezpečení spracovania aktualizácie projektovej dokumentácie stavby I/9 Nitrica - križovatka s predpokladom dodania jej aktualizovanej verzie v tomto roku,"
uviedla pre TASR jej hovorkyňa Lucia Karelová.

Realizáciu stavby podľa nej SSC predpokladá v budúcom roku, a to v závislosti od zabezpečenia príslušných povolení a pridelenia finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu na výstavbu.

O riešení križovatky smerom na Nitricu informoval pred časom aj minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd) v odpovedi na interpeláciu nezaradenej poslankyne Národnej rady SR Kataríny Macháčkovej o bezpečnosti a modernizácii cesty prvej triedy v okrese Prievidza. Účelom a cieľom stavby je podľa neho odstránenie nehodovej lokality a zvýšenie bezpečnosti účastníkov cestnej premávky pridaním odbočovacích pruhov v križovatke ciest I/9 a III/1771.

Potrebu realizácie bezpečnostných opatrení na ceste prvej triedy zdôrazňujú samosprávy z hornej Nitry už dlhodobo. Pripomínajú ju aj po tragickej nehode zo 14. októbra 2017, ktorá si na úseku medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi vyžiadala osem životov.

Polícia na úseku vykonala viacero opatrení. Na ceste po nehode osadili nové dodatkové značenie, k značkám nehoda a úsek častých dopravných nehôd pribudla ďalšia upozorňujúca na dĺžku nebezpečného úseku, pri odbočke na kolibu tiež znížili rýchlosť na 70 kilometrov a je tam zákaz predchádzania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.