V utečeneckom tábore na gréckom ostrove Lesbos znova vypuklo násilie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Atény 15. marca (TASR) - Opätovné násilnosti vypukli v utečeneckom tábore Moria na gréckom ostrove Lesbos. Skupina mladších migrantov tam vtrhla do kancelárií prijímacieho centra, v ktorých ničila zariadenie a založila oheň, informovala vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na grécke médiá.

Niektorí z migrantov takýmto spôsobom protestujú proti zamietnutiu svojich žiadostí o azyl, po ktorom ich čaká navrátenie do Turecka. Iní sú rozhnevaní, pretože vybavovanie ich žiadostí trvá už celé mesiace, uviedol grécky verejnoprávny rozhlas ERT.

Najnovšie výtržnosti v tábore Moria ukončili privolané policajné jednotky vo štvrtok v skorých ranných hodinách po tom, ako použili aj oslepujúce granáty a obušky. Hasičom sa medzičasom podarilo zahasiť všetky požiare.

Migrantov vracajú z Grécka do Turecka na základe dohody medzi Ankarou a EÚ, zameranej na zastavenie obrovského prílevu utečencov do Európy. V tábore Moria s oficiálnou kapacitou 3000 ľudí je podľa posledných údajov gréckeho ministerstva vnútra umiestnených 5125 osôb. Ďalších 2047 ľudí sa nachádza v menších táboroch a v iných zariadeniach na ostrove.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.