Lubyová ani Gajdoš neuviedli, či chcú pokračovať v novej vláde

Na snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 15. marca (TASR) - Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nominantka SNS) a minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS) zatiaľ neuviedli, či chcú pokračovať aj v novom vládnom kabinete na svojich funkciách po tom, čo predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) v stredu (14.3.) oznámil, že je pripravený podať demisiu.

"Ministerstvo školstva naďalej pokračuje vo svojej práci a napĺňaní agendy rezortu. Pre rozvoj Slovenska je dôležitá stabilita vlády a funkčný parlament,“ uviedol pre TASR odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva.

Podobné stanovisko má aj ministerstvo obrany. "Stabilita vlády a parlamentu je pre rozvoj Slovenska veľmi dôležitá. Rezort obrany ďalej plní svoje úlohy," poznamenala pre TASR hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Predseda vlády Robert Fico v stredu večer oznámil, že je pripravený podať demisiu. Po rokovaní s prezidentom SR Andrejom Kiskom, ktoré už absolvoval, má však tri podmienky. Hlava štátu bude rešpektovať, že nového premiéra nominuje Smer-SD, že bude rešpektovať koaličnú zmluvu troch strán a výsledky parlamentných volieb, podľa ktorých má súčasná koalícia efektívnu väčšinu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.