Toto sú mená osobností, ktoré dostanú ocenenie bratislavského kraja

Na snímke herečka Mária Kraľovičová. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 16. marca (TASR) – Výročné ceny Samuela Zocha získa deväť osobností Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), Pamätný list predsedu BSK ďalších šesť. Nominácie na ocenenia ľudí, ktorí sa výrazným spôsobom zaslúžili o rozvoj a propagáciu Bratislavského kraja, v piatok schválili krajskí poslanci.

Výberová komisia prijala a vyberala z 27 nominácií na ocenenie BSK za rok 2017. Návrhy mohli predkladať samosprávy, inštitúcie pôsobiace v kraji, ale aj obyvatelia s trvalým pobytom v bratislavskom regióne.

Cenu Samuela Zocha na základe schválených nominácií si prevezme napríklad jadrový fyzik, bývalý viceprezident Rady CERN Branislav Sitár, geograf, ekológ, univerzitný profesor a ochranca životného prostredia Mikuláš Huba, ale aj dlhoročná členka Slovenského národného divadla (SND) Mária Kráľovičová, ktorá je od roku 2006 i richtárka Spolku Záhorákov.

Pamätný list predsedu BSK si prevezmú napríklad archivár a historik Jozef Klačka, ktorý budoval a viac ako 20 rokov viedol Ústredný archív Slovenskej akadémie vied (SAV) či popredná odborníčka v oblasti ochrany vôd a zásobovania obyvateľstva pitnou vodou Alena Trančíková.

Ceny za rok 2017 odovzdajú v apríli v bratislavskom Divadle Aréna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.