Tohto rokou zomrelo v Prahe na chrípku a komplikácie 13 ľudí

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Praha 19. marca (TASR) - V uplynulom týždni v českej metropole Praha po prvý raz klesol počet všetkých skupín pacientov s chrípkou a akútnymi respiračnými ťažkosťami. Chorobnosť najviac klesla u seniorov, napriek tomu však v Prahe zomrelo tohto roku na chrípku a s ňou spojené komplikácie 13 ľudí.

U približne 40 ďalších pacientov malo ochorenie závažný priebeh, napísal spravodajský server Novinky.cz.

O poklese počtu ochorení na chrípku informovala v pondelok riaditeľka protiepidemického odboru pražskej hygienickej stanice Zdeňka Jágrová. Podľa nej prvýkrát klesol počet hlásených ochorení vo všetkých vekových skupinách, najviac vo veku nad 60 rokov.

"Stále ešte pribúda komplikácií z ochorenia na chrípku, a to zhodne u detí od nula do piatich rokov a osôb nad 60 rokov," pripomenula Jágrová. Počty úmrtí a závažných prípadov tak nemusia byť konečné.

Chrípka podľa údajov hygienikov ustupuje aj v rámci celej ČR. V niektorých krajoch však počty chorých naďalej prekračujú hranicu 2000 chorých na 100.000 obyvateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.