NHL: Sekera zaznamenal asistenciu, no jeho Edmonton podľahol Anaheimu

Na snímke hráči Edmonton Oilers Andrej Sekera (2), Ryan Nugent-Hopkins (93) a Connor McDavid (97) oslavujú gól proti Anaheim Ducks. Foto: TASR/AP

New York 26. marca (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera zaznamenal v nočnom zápase zámorskej NHL jednu asistenciu, no jeho Edmonton prehral na domácom ľade s Anaheimom 4:5 po predĺžení. Pre tridsaťjedenročného beka to bol druhý bod v druhom stretnutí po návrate na ľad po zranení. Dokopy ich v 32 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral šesť. Kapitán "olejárov" Connor McDavid dal jeden gól a pridal dve asistencie a s 99 bodmi je na čele produktivity celej NHL štyri body pred Nikitom Kučerovom z Tampy Bay.

Obranca domácich Ethan Bear strelil svoj prvý gól v profilige. "Bol to výborný pocit a zároveň úľava. Sníval som o tom celý život a som rád, že sa mi to podarilo," povedal 20-ročný hokejista podľa webu súťaže.

Hokejisti Winnipegu zdolali doma Nashville 5:4 po predĺžení a nájazdoch a zaistili si miestenku v play off. Víťazný nájazd premenil Mark Scheifele. Jets si pripísali piate víťazstvo v sérii a v tabuľke Západnej konferencie sa dostali na druhé miesto, päť bodov za vedúcich "predátorov". Slovák Marko Daňo za domácich nenastúpil.

Hráči Pittsburghu Penguins triumfovali v domácom zápase nad Philadelphiou Flyers 5:4 po predĺžení. Bryan Rust strelil víťazný gól v 63. minúte. "Tučniaci" zvíťazili vo všetkých štyroch tohtosezónnych dueloch nad "letcami".

Dallas prehral doma s Vancouverom 1:4 a zaznamenal ôsmu prehru za sebou. Útočník "kosatiek" Daniel Sedin nastúpil na svoj 1300. zápas v NHL. Viac odohratých stretnutí v profilige majú zo švédskych hokejistov iba jeho brat Henrik (1324), Mats Sundin (1346) a Nicklas Lidström (1564).

Brad Marchand z Bostonu strelil v predĺžení svoj piaty víťazný gól v sezóne a zariadil tak triumf "medveďov" 2:1 v Minnesote. Kanadský útočník vyrovnal historický rekord NHL v počte presných zásahov v extračase počas jednej sezóny. "Hrali sme veľmi dobre, často sme mali puk na našich hokejkách. V mužstve máme veľa výborných hokejistov a z ich práce profitujem aj ja," citoval Marchanda portál nhl.com. Zranený kapitán Bostonu Zdeno Chára do zápasu nezasiahol.

NHL - sumáre:

PITTSBURGH PENGUINS - PHILADELPHIA FLYERS 5:4 pp (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly:
10. Brassard (Sheary, Kessel), 21. Hörnqvist (Kessel, Schultz), 23. Malkin (Schultz, Dumoulin), 41. Crosby (Schultz, Guentzel), 63. Rust (Crosby, Letang) – 6. Sanheim (Weal, Simmonds), 12. Manning (Weal, Filppula), 38. Weal (Gostisbehere, Lindblom), 60. Couturier (Gostisbehere, Giroux). Brankári: Murray - Lyon (23. Mrázek), strely na bránku: 32:45, 18.655 divákov.

DALLAS STARS - VANCOUVER CANUKS 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly:
17. Janmark – 18. Boucher (Jokinen, D. Pouliot), 35. Dowd (Stecher, Jokinen), 51. Virtanen (Del Zotto, Boucher), 60. Motte. Brankári: Lehtonen - Markström, strely na bránku: 31:27, 18.112 divákov.

WINNIPEG JETS - NASHVILLE PREDATORS 5:4 pp a sn (0:2, 3:2, 1:0)
Góly:
24. Connor (Perreault, Little), 32. Byfuglien (Wheeler, Armia), 34. Little (Connor, Chiarot), 41. Wheeler (Morrow, Connor), rozh. nájazd Scheifele – 11. Josi (Ellis, Arvidsson), 20. Turris (Ekholm, Subban), 27. Ellis (Fiala, Turris), 36. Arvidsson (Johansen, Forsberg). Brankári: Hellebuyck - Saros, strely na bránku: 47:36, 15.321 divákov.

MINNESOTA WILD - BOSTON BRUINS 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly:
50. Koivu (Dumba, Parise) – 24. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 61. Marchand (Krug, Bergeron). Brankári: Stalock - Rask, strely na bránku: 25:28, 19.183 divákov.

EDMONTON OILERS - ANAHEIM DUCKS 4:5 pp (0:0, 3:1, 1:3 - 0:1)
Góly:
22. McDavid (Nugent-Hopkins), 28. Rattie (Benning, McDavid), 39. Draisaitl (Bear, Khaira), 53. Bear (McDavid, SEKERA) – 23. Manson (Cogliano, Kesler), 42. Henrique (Pettersson, Perry), 46. Perry (Fowler, Rakell), 59. Henrique (Montour, Fowler), 62. Lindholm (Rakell, Getzlaf). Brankári: Talbot - Gibson, strely na bránku: 32:38, 18.347 divákov.

Slovák v akcii:

Andrej Sekera (Edmonton) 19:04 0 1 1 0 2 0
________________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Na čele produktivity je McDavid, Tatar najlepší spomedzi Slovákov

Tabuľku produktivity NHL vedie k 26. marcu kanadský hokejový útočník Connor McDavid z Edmontonu Oilers. V 76 zápasoch nazbieral 99 bodov za 33 gólov a 60 asistencií. Druhý je Nikita Kučerov z Tamby Bay, ktorý má na konte 95 bodov (37+58), tretí je jeho krajan Jevgenij Malkin z Pittsburghu, ktorý nazbieral 92 bodov (42+50).

Najproduktívnejší slovenský hokejista v prebiehajúcej sezóne je útočník Vegas Tomáš Tatar, ktorý v 72 zápasoch nazbieral 30 bodov za 19 gólov a 13 asistencií. Druhé miesto patrí Richardovi Pánikovi z Arizony, ten dosiahol k 26. marcu 29 bodov (11+18) v 65 dueloch. Tretí je kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorý si v 68 stretnutiach pripísal 23 bodov za sedem gólov a 16 asistencií. Tatar je s 19 gólmi aj najlepší strelec spomedzi slovenských hráčov.

_______________________________________________
/legenda: za menom hráča nasleduje jeho klubová príslušnosť, počas odohratých zápasov, góly, asistencie, body, hodnotenie v štatistike +/-, strely a trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, počet víťazstiev, striel, inkasovaných gólov, priemer inkasovaných gólov na zápas, úspešnosť zásahov/

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR