Pri požiari v Kemerove prišlo o život 64 ľudí, 16 je stále nezvestných

Na archívnej snímke dym stúpa z budovy nákupného centra, ktorú zachvátil požiar v sibírskom meste Kemerovo, 3 000 km východne od Moskvy v nedeľu. Foto: TASR/AP

Moskva 26. marca (TASR) - Pri nedeľnom požiari v obchodno-zábavnom centre Zimná višňa v Kemerove na Sibíri zahynulo 64 ľudí. Informoval o tom v pondelok ruský minister pre mimoriadne situácie Vladimir Pučkov. Pučkov spresnil, že zranených bolo 44 osôb, pričom desať z nich je hospitalizovaných.

Nezvestných je stále 16 ľudí. Tí by sa podľa predstaviteľov záchranného štábu mohli nachádzať v kinosálach, ktoré sa nachádzali na štvrtom poschodí objektu, ale pri požiari sa prepadli nižšie.

Ako uviedli zdroje z operatívneho štábu, identifikovaných je 15 obetí.

Záchranný štáb medzičasom informoval, že niekoľko ohnísk tlenia opäť prešlo do aktívnej fázy horenia, čo si vyžiadalo zásah hasičov. Samotný požiar bol už zlikvidovaný - jeho hasenie podľa spravodajskej stanice BBC trvalo 17 hodín. Začalo sa s rozoberaním trosiek a pokračuje sa v pátracích prácach.

V súvislosti s požiarom boli zadržané a vypočúvané štyri osoby vrátane nájomcu tej časti objektu, kde zrejme požiar vypukol, uviedla pre agentúru Interfax hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (SK RF) Svetlana Petrenková. Zadržaný je aj šéf správcovskej spoločnosti, ktorá sa o nákupno-zábavné centrum starala.

Rozhlasová stanica Echo Moskvy citovala výpovede ľudí, ktorí v inkriminovanom čase boli v nákupnom centre a tvrdia, že v objekte sa nespustil požiarny poplach.

V nákupnom a zábavnom stredisku sa okrem obchodov nachádzali aj kinosály, reštaurácie, kaviarne, sauna, fitness centrum, bowlingová hala, klzisko a veľký detský kútik. Predpokladá sa, že oheň vypukol v nedeľu okolo 17.00 h miestneho času práve v tej časti budovy, kde sa nachádza zábavný komplex.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.