Dobrovoľníci vyčistili nábrežie rieky Nitry

Ilustračná snímka. Foto: DETOX s.r.o.

Nitra 21. apríla (TASR) – V sobotu dopoludnia čistili dobrovoľníci nábrežie rieky Nitra. Brigádu zorganizovala ekologická servisná organizácie Esorg Slovakia.

Cieľom podujatia bolo vyzbieranie odpadkov z brehov rieky, ktoré Nitrania často využívajú na šport a oddych. „Problémom je ľahká dostupnosť tohto územia a predovšetkým nezodpovednosť ľudí. Plastové fľaše a iné obaly z potravín nekončia v smetnom koši, ale nedisciplinovaní občania ich z pohodlnosti a necitlivosti k prírodnému prostrediu hodia jednoducho na zem,“ skonštatovali organizátori akcie.

Ako pripomenuli, vyčistením nábrežia si dobrovoľníci symbolicky pripomenuli Deň Zeme, ktorý sa každoročne slávi 22. apríla. „Likvidáciu nazbieraného odpadu zabezpečí mesto Nitra prostredníctvom spoločnosti Nitrianske komunálne služby. Pre dobrovoľníkov, ktorí prispeli k vyčisteniu brehov rieky, sme za odmenu pripravili posedenie pri vatre. Konať sa bude vo večerných hodinách v nitrianskom Hideparku,“ dodali organizátori.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.