Ponitrianske múzeum v Šali predstaví tvorbu Gabriely Kodadovej

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Šaľa 23. apríla (TASR) - Originálne ručne maľované hodvábne šatky a šperky predstaví Gabriela Kodadová z Diakoviec na výstave Maľovaný šperk a hodváb. V Dome ľudového bývania v Šali ju od 2. do 19. mája pripravuje Ponitrianske múzeum.

Umelkyni Gabriele Kodadovej učaroval hodváb natoľko, že naň začala ručne maľovať rôzne vzory. „Ide o náročnú techniku, ktorej sa nevenuje veľa ľudí, pretože práca s hodvábom nie je taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad zdá. Je to materiál, ktorý rýchlo schne, ľahko sa na ňom spravia fľaky a ani najmenšia chybička sa už nedá opraviť,“ vysvetlila PR manažérka Ponitrianskeho múzea Ľubica Packová–Zahradárová.

Ako pripomenula, na výstave Maľovaný špark a hodváb si budú môcť návštevníci prezrieť výber z tvorby Kodadovej, ktorá tu predstaví ručne maľované hodvábne diela s rôznymi vzormi a v pestrých farbách. „Svoje práce bude umelkyňa vystavovať v kombinácii s bižutérnym šperkom,“ dodala Packová–Zahradárová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.