Súd v prípade útokov exkrementami na ženy v Bratislave odročili

Na ilustračnej snímke pojednávacia miestnosť. Foto: FOTO TASR - Roman Hanc

Bratislava 25. apríla (TASR) – Krajský súd (KS) v Bratislave v stredu odročil verejné zasadnutie vo veci Martina M., ktorého prokurátor obžaloval v prípade myzofilných útokov močom či exkrementami na ženy, ktoré sa odohrali v roku 2015 v Bratislave.

Dôvodom odročenia bola skutočnosť, že súd nemal vykázané doručenie oznámenia o konaní verejného zasadnutia jednej z poškodených. Súd tak odročil verejné zasadnutie na 23. mája tohto roka.

Okresný súd (OS) Bratislava IV v novembri 2017 uznal Martina M. za vinného a uložil mu podmienečný trest v dĺžke trvania osem mesiacov. Zároveň mu určil skúšobnú dobu 14 mesiacov a ochranné sexuologické liečenie ambulantnou formou.

Obžalovanému Martinovi M. hrozil v zmysle Trestného zákona trest odňatia slobody od šiestich mesiacov až do troch rokov. Prokurátor vo svojej záverečnej reči vtedy poukázal i na výpoveď obžalovaného na polícii, kde sa ku skutkom priznal. Vypovedal, že pre svoje útoky si vyberal ženy, ktoré ho priťahovali, napríklad s dlhšími vlasmi.

Pred súdom však Martin M. už vinu odmietal. „Skutky, ktoré sú mi dávané za vinu, som nespáchal, a toto budem tvrdiť stále. Proces trvá už dva roky, čo negatívne vplýva na moju psychiku a chcel by som, aby sa to už skončilo,“ uviedol v novembri na súde. Jeho obhajca v záverečnej reči poukázal na podľa jeho názoru viaceré pochybenia polície pri vyšetrovaní tohto prípadu a svojho klienta žiadal oslobodiť.

Martina M. zadržali policajti 23. novembra 2015 v bratislavskej Karlovej Vsi. Pri zadržaní bol zašpinený od fekálií a pod vplyvom alkoholu. Prokurátor ho obžaloval z trestného činu pokračujúceho výtržníctva v piatich prípadoch útokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.