Spartakovci pôjdu už po 42. raz darovať krv, pozývajú dobrovoľníkov

Darovanie krvi. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Trnava 26. apríla (TASR) – Už po 42. raz budú skalní fanúšikovia FC Spartak Trnava darovať krv na transfúznej stanici trnavskej Fakultnej nemocnice. Tradícia sa zachováva od roku 2007 a doteraz nebola prerušená. Odber sa uskutoční v piatok 27. apríla symbolicky deň pred jubilejným 150. derby Slovan - Spartak v Bratislave.

Na úplnom začiatku bol príspevok jedného diskutujúceho na klubovej webstránke spartak.sk. "Napísal, že v trnavskej nemocnici nemajú dostatok krvi a vyzval spartakovcov darovať tú našu - červeno-čírnú," informoval za aktivistov Štefan Horváth. Odvtedy sa v pravidelných štvrťročných intervaloch stretáva v priemere 75 darcov, aby im zdravotníci Národnej transfúznej služby odobrali po pollitri vzácnej tekutiny. Svojou krvou chcú teraz pomôcť dvom konkrétnym onkologickým pacientom. Trojročnej Trnavčanke a vyše sedemdesiatročnej žene z Veľkých Kostolian. Obe potrebujú na dlhodobú liečbu väčšie množstvo krvi a spartakovci im ju na čas zabezpečia, dodal Horváth. Na piatkový odber pozval nielen fanúšikov futbalového Spartaka, ale každého, komu to zdravotný stav dovolí. "Stretneme sa o 7. hodine na transfúznej stanici," vyzval Horváth.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.