Mínusové teploty neobišli nadránom viaceré slovenské lokality

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bratislava 27. apríla (TASR) – V nížinách na západe krajiny bol v piatok nadránom prízemný mráz. Napríklad v Kuchyni v okrese Malacky vo výške päť centimetrov nad zemou meteorológovia namerali -3,6 stupňa Celzia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom profile na sociálnej sieti.

Počas noci sa na väčšej časti územia vyjasnilo a stred tlakovej výše sa od západu premiestnil nad Slovensko. "Keďže sme sa nachádzali v chladnom vzduchu a vo výške 1500 m n. m. boli o 5. h len približne dva stupne Celzia, klesla teplota vzduchu pri zemi miestami aj v nížinách na nízke hodnoty," priblížili meteorológovia.

Na juhozápade mrzlo vo výške päť centimetrov nad povrchom na väčšine územia. "Na strednom a východnom Slovensku sme prízemný mráz v nížinách prakticky nepozorovali. Hlavným dôvodom bol fakt, že sa tu frontálna oblačnosť zmenšila oveľa neskôr, prípadne sa nezmenšila vôbec alebo sa vytvorila aj hmla či nízka oblačnosť," dodal SHMÚ.

Mínusové teploty zaznamenali meteorológovia aj v podtatranskej oblasti, kde minimálna prízemná teplota vzduchu v noci bola -2,6 stupňa Celzia, na Horehroní to bolo -1,6 stupňa Celzia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.