Piliari si zmerajú sily na Gelnickom Lomidreve

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Branislav Račko

Gelnica 27. apríla (TASR) - Piliari zo Spiša a Liptova si v sobotu (28.4.) zmerajú sily na súťaži Gelnické Lomidrevo. Uskutoční sa v gelnickej mestskej časti Mária Huta, štart pretekov je naplánovaný na 13. h. Hudobným hosťom bude hudobno-zábavná skupina Ščamba.

"Súťažiaci preukážu svoje majstrovstvo v niekoľkých disciplínach - v demontáži a montáži píly, odvetvovaní stromov, rezaní na čas, štiepaní metrovice či v divácky najviac atraktívnom spúšťaní stromu na terč," uviedol gelnický primátor Dušan Tomaško.

Ako pokračoval, Gelnické Lomidrevo je podujatím, ktoré súťažnou a zábavnou formou pripomína tradičnú prácu v lese. Tá zabezpečuje obživu mnohým rodinám v Hnileckej doline, keďže Gelnický okres je najlesnatejším na Slovensku.

Návštevníci Lomidreva budú mať možnosť uvidieť aj prácu umeleckých rezbárov. "Tí budú motorovými pílami vyrezávať drevené sochy," priblížil primátor. Čakajú ich aj rôzne pochúťky z domácej kuchyne, napríklad pirohy, guláš, grilované dobroty či trdelníky. Zakúpiť si budú môcť tiež rôzne výrobky od remeselníkov z regiónu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.