Vláda aktualizovala zloženie protidrogovej rady

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini (uprostred) počas zasadnutia vlády SR 9. mája 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 9. mája (TASR) – Zloženie Rady vlády SR pred protidrogovú politiku sa obmení. V reakcii na rekonštrukciu vlády sa do jej vedenia dostane ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD), podpredsedom rady sa stane minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) a členom rady ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). O ich vymenovaní v stredu rozhodla vláda.

Kabinet zároveň odvolal z rady jej doterajšieho predsedu a bývalého ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD), bývalú ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú (Most-Híd) a bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Výmena sa podľa rezortu zdravotníctva udiala v súlade so štatútom rady z roku 2016.

Rada vlády SR pre protidrogovú politiku je koordinačný orgán vlády, ktorý pôsobí na zvyšovanie účinnosti v protidrogovej oblasti tým, že koordinuje jednotlivé protidrogové aktivity všetkých zainteresovaných ústredných orgánov štátnej správy, ostatných orgánov štátnej správy, organizácií a inštitúcií.

Zabezpečuje aj sprostredkúvanie prenosu informácií zo zahraničia v rámci multilaterálnej spolupráce s odbornými orgánmi a inštitúciami Organizácie spojených národov, Rady Európy, Európskej únie a ďalšími medzinárodnými orgánmi, organizáciami a inštitúciami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.