Neuer nepovažuje svoju účasť na šampionáte v Rusku za pravdepodobnú

Nemecký brankár Manuel Neuer. Foto: FOTO TASR/AP

Mníchov 9. mája (TASR) - Brankár Manuel Neuer nepovažuje za veľmi pravdepodobné, že pocestuje s nemeckou futbalovou reprezentáciou na majstrovstvá sveta do Ruska. Po viac ako polročnej pauze zavinenej zlomeninou kostičky v ľavej nohe sa totiž iba pred pár týždňami vrátil medzi tri žrde, pričom zatiaľ nenastúpil v žiadnom súťažnom zápase.

Kormidelník nemeckého tímu Joachim Löw oznámi predbežnú nomináciu pre šampionát 15. mája. Neuer naposledy reprezentoval v októbri 2016. Šancu v tíme "Nationalelf" by mohol dostať v dvoch júnových prípravných zápasoch proti Rakúsku a Saudskej Arábii, potom už úradujúcich majstrov sveta čakajú v základnej F-skupine mundialu súboje s Mexikom, Švédskom a Kórejskou republikou.

"Zostávam pokojný, rozhodne nechcem nič uponáhľať. Viem, že budem musieť učiniť rozhodnutie, ktoré bude najlepšie pre mňa a celé futbalové Nemecko. Môžem povedať, že som spokojný s tým, ako telo zatiaľ reaguje na záťaž. Nedokážem si však predstaviť, že pôjdem na šampionát bez zápasovej praxe. Sezóna sa ešte neskončila, možno sa do bránky dostanem," vyhlásil 32-ročný brankár mníchovského Bayernu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.