Ukrajinskí radikáli chcú zabrániť vysielaniu koncertu ku Dňu víťazstva

Ilustračné foto, Kyjev, Ukrajina. Foto: TASR/AP/Sergei Chuzavkov

Kyjev 9. mája (TASR) - Predstavitelia ukrajinskej ultrapravicovej strany Národný korpus v stredu v Kyjeve zablokovali prístup k budove, kde sídli televízny kanál Inter, aby sa takto pokúsili zabrániť odvysielaniu koncertu ku Dňu víťazstva nad fašizmom.

Aktivisti strany tvrdia, že program má "propagandistický a protiukrajinský obsah". Varovali, že ak ich požiadavka nebude splnená, "vyhradzujú si právo na akékoľvek adekvátne odvetné kroky".

Agentúra TASS informovala, že pred budovu sa zišlo približne 30 ľudí. V blízkosti si postavili dva stany.

K budove televízie boli vyslané policajné posily a príslušníci národnej gardy, zatiaľ však nedošlo k žiadnym incidentom.

S výzvou urobiť zmeny v programe ku Dňu víťazstva vyzvala vedenie televíznej stanice Inter aj ukrajinská rada pre rozhlasové a televízne vysielanie. Apelovala, aby televízia prestala prispievať k rozdeľovaniu ukrajinskej spoločnosti a zneužívať veteránov ako "materiál na propagandu".

Inter bol v minulosti už viackrát terčom útokov ukrajinských radikálov, ktorí novinárov stanice obviňujú z "protištátneho postoja". Najvážnejší útok na televízny kanál sa odohral na jeseň roku 2016.

Inter patrí do mediálneho holdingu Inter Media Group, ktorý je súčasťou medzinárodnej skupiny Group DF patriacej ukrajinskému podnikateľovi Dmytrovi Firtašovi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.