Dni Terasy ponúknu pivný festival i farmu uprostred sídliska

Ilustračná snímka. Foto: TASR Milan Kapusta

Košice 12. mája (TASR) – Dni Terasy, ktoré v sobotu začínajú v mestskej časti Košice – Západ, ponúknu pivný festival i farmu uprostred sídliska. Pripravený je aj hudobný program. Potrvajú do nedele budúceho týždňa (20.5.).

"Nebude chýbať šport, súťaže, oceňovanie osobností či kvapka krvi. Festival odštartuje sobotným večerným premietaním kinohitu Čiara v Zuzkinom parku," informoval vedúci oddelenia kultúry Miestneho úradu Košice - Západ Dominik Béreš. V nedeľu (13.5.) sa pred miestnym obchodným centrom uskutoční medzinárodný turnaj v street basketbale tých najlepších 3x3 Central Europe Tour aj so zahraničnými tímami, ktorého víťazi poputujú na európsky šampionát World tour do Prahy. "Basketbalové ihriská budú následne voľné i pre bežnú verejnosť," doplnil.

Mestská časť podľa jeho ďalších slov už tradične v rámci týchto osláv odovzdá výročné ocenenia pre osobnosti a kolektívy, ktoré sa výraznou mierou pričinili o zviditeľnenie Terasy, a to v utorok (15.5.). Deň na to (16.5.) privítajú na miestnom úrade novonarodené deti. "Folklórny súbor Čarnica zas v Zuzkinom parku odhalí čo to zo svojej histórie i súčasnosti pri príležitosti ich 60. výročia," spomenul vedúci oddelenia kultúry.

Druhá polovica týždňa (17. - 19.5.) bude patriť pivnému festivalu, počas ktorého budú môcť návštevníci ochutnať viac ako 50 druhov "zlatého moku" rôznych značiek. "O zábavu sa postará množstvo kapiel, za všetky spomeňme funky Jeno's Brothers, kultový Kabát revival či humoristickú skupinu Drišľak," vymenoval Béreš. Deti zabavia okrem iného tematické tvorivé workshopy, tradičné atrakcie, ale aj hudobný projekt Slovenské detské pesničky s kúzelníkom Gabim.

"Počas víkendových dní sa medzi paneláky prenesie atmosféra dediny, kedy na celej ploche Zuzkinho parku bude pobehovať množstvo domácich a hospodárskych zvierat, agromechanizmy, pilčíci, ktorí predvedú prácu v lese. Záver tohtoročných Dní Terasy bude patriť populárnemu Zábavnému kynologickému popoludniu na lúke nad poliklinikou Terasa s množstvom ukážok a disciplín so psíkmi a ich cvičiteľmi," uzavrel Béreš s tým, že kompletný program festivalu môžu záujemcovia nájsť na webovej stránke www.kosicezapad.sk alebo na sociálnej sieti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.