V hlavných priemyselných oblastiach je nedostatok ubytovacích kapacít

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Bratislava 12. mája (TASR) – V hlavných priemyselných oblastiach Slovenska je nedostatok voľných ubytovacích kapacít pre pracujúcich. Ide o okolie priemyselných a logistických parkov prevažne pozdĺž diaľnic D1, D2 a R1. Pre TASR to uviedol riaditeľ oddelenia pre predaj a akvizície nehnuteľností z konzultačno-realitnej spoločnosti CBRE Tomáš Ostatník.

Presné štatistiky o počte ubytovní na Slovensku spoločnosť nemá. "V súčasnosti je 5 projektov ubytovní moderného štandardu v štádiu prípravy s celkovým počtom približne 2500 lôžok," doplnil.

Štandard moderných ubytovní pre pracovníkov v automobilovom priemysle by mal podľa neho zahŕňať športové zázemie a priestor pre voľný čas. Minimálny ubytovací priestor na jedného človeka by sa mal pohybovať od 8,5 štvorcového metra.

V súvislosti s výstavbou uviedol, že pre developerov je výhodnejšie stavať ubytovňu ako novostavbu, aby ju vedeli prispôsobiť aktuálnym ubytovacím štandardom, svojim požiadavkám a ekonomickej náročnosti.

Mestá na Slovensku túto problematiku vnímajú ako možnosť ďalšieho rozvoja, ubytovne sú pre ne ďalším možným zdrojom príjmov nie len vo forme z daní za ubytovanie, uzavrel Ostatník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.