Pri hraniciach s Gazou zastrelili izraelskí vojaci Palestínčana

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Gaza 14. mája (TASR) - Pri izraelskej streľbe počas pondelkových protestov na hraniciach s pásmom Gazy utrpel smrteľné poranenia 21-ročný Palestínčan. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva v Gaze.

Palestínsky Červený polmesiac uviedol, že pri ostrej izraelskej streľbe utrpelo zranenia 93 ľudí.

Na generálny štrajk vyzvali všetky palestínske organizácie vrátane hnutia Hamas, ktoré v pásme Gazy vládne.

Na účasť na pochode "milióna" Palestínčanov na izraelských hraniciach vyzývali aj amplióny na mešitách, spred ktorých organizátori autobusmi a nákladnými autami zvážajú ľudí do pohraničia.

Izrael už predtým obyvateľov pásma Gazy varoval, aby sa počas plánovaných hromadných protestov nepribližovali k izraelským hraniciam, lebo tým môžu ohroziť svoje zdravie alebo život.

Protesty Palestínčanov sú namierené proti pozemnej, vzdušnej a námornej blokáde pásma Gazy, ako aj proti otvoreniu amerického veľvyslanectva v Jeruzaleme, naplánovanému na pondelňajšie popoludnie.

Od marca prišlo pri zásahoch izraelských bezpečnostných síl proti demonštrantom o život 42 Palestínčanov a ďalších 1800 ich utrpelo zranenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.