Prvá cesta znovuzvoleného premiéra Orbána povedie do Varšavy

Maďarský premiér Viktor Orbán, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Budapešť 14. mája (TASR) - Prvá oficiálna zahraničná cesta znovuzvoleného predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána povedie v pondelok do Varšavy, kde sa stretne s poľským premiérom Mateuszom Morawieckým. Informovala o tom agentúra MTI, podľa ktorej schôdzky ministerských predsedov Maďarska a Poľska sú pravidelné.

Maďarské Národné zhromaždenie znovuzvolilo Orbána za predsedu maďarskej vlády vo štvrtok minulý týždeň.

Morawieczki absolvoval návštevu Budapešti 26. januára tohto roka, keď sa konala schôdzka premiérov krajín Vyšehradskej štvorky (V4).

Predtým 3. januára 2018 sa v rámci svojej takisto prvej oficiálnej zahraničnej cesty stretol premiér Morawieczki dvojstranne s Orbánom. Politici vtedy hovorili o ochrane štátnych hraníc, o migračnej otázke či o maďarsko-poľskej spolupráci na veľkých projektoch.

Orbán oficiálnu návštevu Varšavy absolvoval naposledy 22. septembra 2017, keď rokoval najmä o posilnení dvojstrannej spolupráce v otázkach bezpečnosti a o riešení migračnej krízy s predsedníčkou poľskej vlády Beatou Szydlovou. Tá navštívila oficiálne Budapešť a rokovala s Orbánom 8. februára 2016.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.