Deutsche Bank plánuje zrušiť viac než 7000 pracovných miest

Na archívnej snímke sídlo Deutsche Bank vo Frankfurte nad Mohanom. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 24. mája (TASR) - Deutsche Bank plánuje zrušiť viac než 7000 pracovných miest. Podľa oznámenia najväčšej nemeckej banky je rušenie pracovných pozícií súčasťou opatrení na redukciu nákladov a návrat banky do zisku.

Banka vo štvrtok oznámila, že počet svojich zamestnancov vo svete zredukuje "z úrovne tesne nad 97.000 na výrazne pod 90.000". Najviac sa redukcia dotkne tradingu a obchodovania s akciami, kde Deutsche Bank zruší zhruba štvrtinu miest.

V akých krajinách plánuje prepúšťať, banka nespresnila. V Európe podľa BBC zamestnáva okolo 66.000 ľudí, z toho najviac, až 42.000, na domácom trhu. V Ázii zamestnáva zhruba 21.000 ľudí a v Severnej Amerike približne 10.000.

Rušenie pracovných pozícií je prvým výrazným krokom nového šéfa banky Christiana Sewinga, ktorý na post výkonného riaditeľa nastúpil po Johnovi Cryanovi. Toho dozorná rada odvolala začiatkom apríla po ďalšej celoročnej strate, ktorá za minulý rok dosiahla okolo 700 miliónov eur. V roku 2016 zaznamenala Deutsche Bank stratu 1,4 miliardy eur a rok predtým až 6,8 miliardy eur, pod čo sa podpísala reštrukturalizácia a náklady na právne spory.

Deutsche Bank svoje plány rušenia pracovných miest naznačila už minulý mesiac. Sewing vtedy uviedol, že tieto kroky "budú bolestivé, ale, bohužiaľ, nevyhnutné".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.