VIDEO: Farmári smerujú na traktoroch pred Úrad vlády SR

Protestná jazda farmárov z Michaloviec do Bratislavy za lepšie podmienky v poľnohospodárstve. Na snímke farmári na bratislavskom moste Apollo. Foto: TASR Jakub Kotian

Bratislava 20. júna (TASR)- Nespokojní farmári smerujú na traktoroch ulicami hlavného mesta pred Úrad vlády SR. Pre TASR to uviedla koordinátorka akcie z Vidieckej platformy Lucia Gallová. Na mieste plánujú dať vyhlásenie a potom pokračovať pred parlament.

Očakávajú, že sa premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD) vyjadrí k ich žiadosti o stretnutie z utorka (19.6.). Od parlamentu sa vrátia späť a podniknú jazdy po meste. Počet ďalších traktorov, ktoré prišli v noci na stredu do Bratislavy, nevedela spresniť. Podľa informácií od farmárov sa budú pohybovať po troch trasách a na každej bude po päť traktorov.

Podľa Gallovej sa chcú rozprávať s premiérom a Koaličnou radou a podpísať s nimi memorandum, kde sa zaviažu, že za určitý čas splnia požiadavky farmárov.

Tie sa týkajú napríklad prístupu k pôde, aby sa pôda zo Slovenského pozemkového fondu (SPF) dostala prednostne miestnym mladým a malým farmárom a aby Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) prideľovala dotácie iba tomu, kto má k pôde právny vzťah.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.