V rámci Cyrilo-metodských slávností vystúpia v Bardejove umelci

Sochy sv. Cyrila a sv. Metoda, archívna snímka. Foto: TASR - František Iván

Bardejov 5. júla (TASR) – Kresťanských vierozvestov svätých Cyrila a Metoda si v Bardejove uctia Cyrilo-metodskými slávnosťami kresťanskej jednoty. V programe, ktorý sa začne o 18.00 h na námestí pred Bazilikou svätého Egídia sa predstavia viacerí umelci.

"Je to ekumenické podujatie, snažíme sa , aby tam mali zastúpenie cirkevné spevácke zbory zo všetkých cirkví. Každý rok sa tešia veľkej obľube a návštevnosti divákov. Zaujímavosťou tohto programu je vystúpenie opernej speváčky Evy Blaškovej a klaviristu Antona Fuchsa. Zároveň z cirkevných speváckych zborov nás čaká vystúpenie miešaného speváckeho zboru Zachariáša Zarewutia, vystúpi tiež Detský spevácky zbor Vinimini, ako aj mužská spevácka skupina Rodokmeň z Bratislavy," uviedol pre TASR riaditeľ Hornošarišského osvetového strediska v Bardejove Juraj Bochňa.

Cyrilo-metodské slávnosti ekumenickej jednoty vznikli podľa jeho slov spontánne. "V Bardejove máme postavený cyrilo-metodský kríž nad mestom, kde sa pravidelne stretávame a organizujeme brigády na to, aby sme zveľadili jeho okolie," priblížil Bochňa.

Ako povedal, odkaz svätých Cyrila a Metoda je pre Slovákov a Slovanov vo všeobecnosti veľmi dôležitý. "Každým rokom tieto slávnosti sprevádzajú aj mnohé príhovory, či už duchovných, zástupcov Matice slovenskej, mesta, alebo kraja. Vždy sa oplatí vypočuť si obsah týchto príhovorov, lebo v sebe nesú veľmi zaujímavé poslanie," dodal Bochňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.