Podujatie Natsumatsuri prinesie do centra Bratislavy japonskú kultúru

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 7. júla (TASR) – Podujatie Natsumatsuri prinesie do centra Bratislavy v sobotu popoludní japonskú kultúru. Japonský deň na festivale Bratislavské kultúrne leto a hradné slávnosti pripravilo Veľvyslanectvo Japonska v SR. Uskutoční sa na Hlavnom námestí a na nádvorí Starej radnice.

"V rámci snáh na prehĺbenie záujmu a pochopenia Japonska a jeho kultúry Slovákmi predstaví festival pozoruhodný výber tradičného japonského umenia, bojových umení, gastronómie a prinesie čaro japonskej kultúry do centra Bratislavy," informovala TASR sekcia kultúry a PR Veľvyslanectva Japonska v SR.

Na nádvorí Starej radnice majú návštevníci od 14.00 h možnosť vidieť čajový obrad, špeciality japonskej kuchyne, výrobu ikebany či tradičné japonské odevy. Súčasťou podujatia je aj sprievodný program, a to výstava bonsajov, stolová hra šógi a go, kaligrafia a origami, ale aj prezentácia mesta Gifu.

Program bude od 17.30 h pokračovať na Hlavnom námestí slávnostným otvorením. Nasledovať bude koncert japonských piesní, ukážka bojových umení, predstavenie ich tanca a podujatie vyvrcholí o 20.30 h japonskými fraškami Kjógen, Kaki jamabuši a Bóšibari.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.