VIDEO: V Thajsku pokračujú v záchrane uviaznutých chlapcov

V blízkosti jaskyne čakajú v prípade potreby aj dve helikoptéry. Foto: TASR/AP

Bangkok 9. júla (TASR) - Thajské úrady oznámili v pondelok obnovenie záchrannej akcie zameranej na vyslobodenie zvyšných členov futbalového tímu a ich trénera zo zaplavenej jaskyne po tom, čo sa v nedeľu podarilo úspešne zachrániť štyroch chlapcov. Informuje o tom agentúra AP.

Druhá záchranná operácia sa začala predpoludním miestneho času a potrvá niekoľko hodín. Štyria zachránení chlapci sú podľa úradov hladní, ale v dobrom zdravotnom stave a nachádzajú sa v nemocnici. Rodičom zatiaľ nepovolili fyzický kontakt s chlapcami, pretože ďalej skúmajú ich zdravotný stav. Ich mená zverejnené neboli.

Vo vnútri jaskynného komplexu Tcham Luang Nang Non sa stále nachádza osem chlapcov a tréner. Thajský minister vnútra Anupchong Pchaočinda spresnil, že na obnovenej záchrannej akcii sa podieľajú tí istí potápači, ktorí v nedeľu vyslobodili prvých štyroch chlapcov, keďže poznajú podmienky v jaskyni a vedia, čo majú robiť.


Potápači musia podľa neho rozmiestniť viac nádrží s kyslíkom pozdĺž trasy vedúcej k chlapcom a ich trénerovi, ktorí v jaskyni uviazli ešte 23. júna. Thajský minister vnútra dodal, že to môže trvať niekoľko hodín.

Úrady tiež uviedli, že nočný dážď neovplyvnil úroveň zaplavenia jaskyne. Práve v dôsledku predpovedí búrok sa rozhodli pokračovať v komplikovanej a nebezpečnej záchrannej akcii, píše AP.

Záchranná akcia zameraná na vyslobodenie zvyšných ôsmich chlapcov a ich trénera môže podľa úradov trvať aj štyri dni.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.