Z thajskej jaskyne vyslobodili deviateho chlapca, odviezla ho sanitka

Na snímke záchranári kráčajú k jaskyni, kde sú stále uväznení chlapci a ich tréner. Foto: TASR/AP

Mae Sai 10. júla (TASR) - Ďalšiu, deviatu osobu vyslobodili potápači v utorok počas tretej fázy záchrannej operácie z čiastočne zaplavenej jaskyne na severe Thajska. Informovala o tom agentúra Reuters.

Z miesta bolo vidieť odchádzať sanitku, ktorá odvážala vyslobodenú osobu do nemocnice. Podľa spravodajskej televízie CNN ide o ďalšieho chlapca.

V jaskyni naďalej zostávajú traja chlapci a ich tréner.

Pred jaskyňou čakalo dovedna sedem sanitiek po tom, čo sa v ranných hodinách miestneho času obnovila tretia, záverečná fáza záchrannej operácie. Do jaskyne vstúpilo 19 potápačov, ktorí majú vyslobodiť päť zvyšných členov futbalového tímu - štyroch chlapcov a trénera. Sú s nimi aj jeden lekár a traja členovia thajského námorníctva, ktorí sa v jaskyni nachádzajú prakticky od objavenia uviaznutých začiatkom minulého týždňa.

Počas uplynulých dvoch dní sa podarilo zachrániť dovedna ôsmich chlapcov; všetci sú v nemocnici a ich zdravotný stav je vzhľadom na okolnosti dobrý, uviedli ošetrujúci lekári.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.