Deti môžu počas leta hľadať poklady na viacerých miestach Slovenska

Ilustračná snímka. Foto: Mgr. Danka Šusterová/TASR

Bratislava 10. júla (TASR) – Partizánska "hľadačka" v Banskej Bystrici, Vysnívaná cesta Anny Shirleyovej v Levoči alebo Cyklopotulky v okolí Levíc. To sú názvy niektorých zo vzdelávacích a dobrodružných "hľadačiek" vytvorených školákmi z 50 škôl, ktoré vznikli vďaka česko-slovenskému projektu Tajný život mesta. Realizuje ho Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Deti môžu počas leta objaviť zaujímavé druhy stromov, skalné útvary, mokrade, prírodné sochy a iné umelecké a kultúrne prvky, ale napríklad aj zaujímavú vertikálnu výsadbu v meste. "Hľadačky si stačí vytlačiť a potom už len sledovať priloženú mapu a plniť úlohy, ktoré majú okrem zastávok aj príbeh," informovala o tom v utorok TASR koordinátorka projektu Tajný život mesta Ivana Poláčková. Príbehy školáci vymýšľali na základe terénneho prieskumu územia, pri ktorom často objavili veci, o ktorých ani netušili, že ich vo svojom okolí majú.

"Práve vďaka pútavému príbehu dokážu 'hľadačky' zábavnou a dobrodružnou formou motivovať ľudí, aby sa vybrali von, hľadať skryté prírodné, kultúrne a historické poklady. Poklad čaká na hľadačov v závere 'hľadačky', ale je ním aj samotná cesta za ním," doplnila Poláčková.

Niektoré z týchto aktivít zaberú hľadačom hodinu, na iné si je potrebné vyhradiť aj viac ako pol dňa. Viac informácií nájdu záujemcovia na webe projektu www.tajnyzivotmesta.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.