Trump kritizoval Nemecko za podporu ruských plynovodov

KK22 Brusel - Americký prezident Donald Trump (vpravo) a generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg (vľavo) počas spoločných raňajok 11. júla 2018 v Bruseli. FOTO TASR/APU.S. President Donald Trump, right, and NATO Secretary General Jens Stoltenberg, left, both gesture during their bilateral breakfast, Wednesday July 11, 2018 in Brussels, Belgium. Foto: AP Photo/Pablo Martinez Monsivais

Brusel 11. júla (TASR) - Americký prezident Donald Trump v stredu ostro kritizoval nemeckú podporu ruského plynovodu po dne Baltického mora. A vyhlásil, že Berlín je "v zajatí Ruska". Vytkol tiež Nemecku jeho neschopnosť výraznejšie zvýšiť výdavky na obranu.

Trump pred novinármi povedal generálnemu tajomníkovi Severoamerickej aliancie Jensovi Stoltenbergovi, s ktorým sa stretol pred summitom NATO v Bruseli, že je "veľmi nevhodné", ak Spojené štáty platia za európsku obranu proti Rusku, zatiaľ čo najbohatší európsky štát Nemecko podporuje dohody o plyne s Moskvou.

Americký prezident sa má v stredu stretnúť aj s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a na budúci pondelok 16. júla bude rokovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Helsinkách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.