Rezort dopravy zvýšil dotácie pre organizácie cestovného ruchu

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Bratislava 12. júla (TASR) - Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR zvýši finančnú čiastku, ktorá smeruje organizáciám cestovného ruchu (OCR) na podporu ich aktivít. Spolu 40 subjektov v cestovnom ruchu si tak v roku 2018 rozdelí takmer 5,7 milióna eur vo forme dotácií. V porovnaní s minulým rokom je to podľa rezortu dopravy viac o približne 700.000 eur.

Dodatočné peniaze ministerstvo vyčlenilo z vlastnej kapitoly. Podľa rezortu by sa pomocou nich malo ešte viac pomôcť rozvoju domáceho cestovného ruchu. "Na Slovensku sa dnes turistickému ruchu darí, čo je, samozrejme, veľkou výzvou pre nás všetkých, aby sme v silnej konkurencii dokázali obstáť aj naďalej. Toto je krok k tomu, aby sme podporili zmysluplné a kreatívne projekty, ktoré prilákajú do regiónov ďalších zvedavých návštevníkov," opísal minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

Peniaze poputujú do 35 oblastných organizácií cestovného ruchu a do piatich krajských organizácií cestovného ruchu. Tie musia podľa ministerstva pridelené prostriedky zo zákona o podpore cestovného ruchu použiť na deväť hlavných aktivít, ako sú marketing, tvorba produktov v cestovnom ruchu, atraktivita cestovného ruchu či vzdelávanie.

"Prideľovanie dotácií a prípadné ďalšie navyšovanie musí predovšetkým odrážať ich efektívne využívanie. Chceme vytvoriť dobre fungujúci systém, ktorý dokáže turistom v regiónoch ponúknuť komplexný produkt, a teda zvýšiť tak návštevnosť Slovenska," doplnil štátny tajomník ministerstva Peter Ďurček. Zároveň súčasná doba inovácií podľa jeho slov núti k vyššej kreativite, ktorú treba využívať aj v marketingu.

Aj to sú podľa ministerstva dôvody, prečo rezort dopravy veľmi pozorne vyhodnocoval predložené projekty a pri niektorých aktivitách, ktoré nespĺňali kritériá z hľadiska významu pre rozvoj cestovného ruchu na Slovensku, nemohol projekty schváliť a vyčleniť na ne peniaze.

"Ministerstvo dopravy však podniká kroky k tomu, aby sa podobná situácia už neopakovala a rezort dopravy zorganizoval stretnutie s organizáciami cestovného ruchu," uviedol rezort. Na ňom spoločne analyzovali súčasný stav a hľadali riešenia, ako podobným nedorozumeniam predchádzať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.