Portugalci pašovali z Kene 14 kg heroínu, maďarskí colníci ho odhalili

B

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

udapešť 23. júla (TASR) - Kontraband heroínu s hmotnosťou vyše 14 kilogramov odhalili maďarskí colníci na Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta. Internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság v pondelok informovalo, že drogy v kufroch pašovali dvaja občania Portugalska.

Pasažieri prileteli do Budapešti z Kene s prestupom v Zürichu. Na colnej kontrole uviedli, že nemajú nič na preclenie. Príslušníci Národného úradu pre dane a clá (NAV) však prehľadali ich príručné batožiny i kufre.

Na základe zvyškov lepidla, ktoré našli v batožine, colníci usúdili, že kufre boli upravované. Napokon v nich zistili zdvojené steny, medzi ktorými bol schovaný biely prášok.

Laboratórne testy preukázali, že podozrivý prášok je heroín. Kontraband, ktorého hodnota na čiernom trhu presahuje 211 miliónov forintov (647.975 eur), NAV zhabal. Na dvojicu Portugalcov podali colníci trestné oznámenie.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.