Po odpálení sýrskych rakiet aktivoval Izrael svoj protivzdušný systém

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 23. júla (TASR) - Izraelská armáda aktivovala v pondelok svoj systém protivzdušnej obrany v reakcii na boje prebiehajúce v blízkosti hraníc židovského štátu. Informovala o tom agentúra DPA.

"Boli rozpoznané dve rakety, odpálené v rámci vnútrosýrskych bojov, ktoré dopadli na územie Sýrie. V reakcii na toto ohrozenie izraelského územia odpálila armáda dve rakety systému protivzdušnej obrany Dávidov prak," uvádza sa vo vyhlásení izraelských ozbrojených síl.

Po aktivácii systému sa v oblasti severného Izraela rozozvučali výstražné sirény. K zraneniam ani materiálnym škodám na území židovského štátu nedošlo, keďže rakety dopadli na sýrske územie. Kto ich odpálil a aké ciele mali zasiahnuť, nie je známe, napísala agentúra AP.

Sýrske vládne sily v júni spustili za podpory Ruska mohutnú ofenzívu voči povstalcom v južnej Sýrii neďaleko hraníc s Jordánskom a Izraelom. Boje vyhnali z domovov státisíce Sýrčanov; mnohí z nich hľadali útočisko v blízkosti Golanských výšin, sporného územia nachádzajúceho sa medzi Izraelom a Sýriou.

Izraelská armáda v priebehu júna a júla najmenej trikrát odpálila rakety na bezpilotné lietadlá, ktoré sa približovali k územiu Izraela zo vzdušného priestoru Sýrie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.