Singapurčan dostal za chov takmer stovky tarantúl pokutu 9400 dolárov

Na snímke pavúk tarantula. Foto: TASR František Iván

Singapur 2. augusta (TASR) - Pokutu vo výške 9400 dolárov (8037 eur) dostal istý Singapurčan za to, že prechovával 98 tarantúl, píše agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

Tam Jiaming (34) najprv vzbudil pozornosť, keď sa tento rok v januári pokúsil autom prejsť cez štátne hranice z Malajzie do Singapuru, uviedol v stanovisku miestny imigračný a kontrolný úrad.

Na otázku imigračných úradníkov, či preváža tovar potrebný na preclenie, odpovedal, že nie. Avšak pri bežnej kontrole v taške na zadnom sedadle jeho auta objavili šesť pavúkov osobitne uložených v plastových nádobách.

Následne pri prehliadke mužovho domu našli ďalších 92 tarantúl. Tie boli skonfiškované a umiestnené do singapurskej rezervácie zameranej na chov voľne žijúcich živočíchov. Nebolo bezprostredne jasné, prečo muž vo svojom dome choval taký veľký počet tarantúl.

Tamovi uložili pokutu za nelegálny chov a obchodovanie s voľne žijúcimi zvieratami a ich časťami.

V Singapure je chov tarantúl zakázaný. Niektoré druhy tarantúl sú chránené dokumentom CITES - Dohovorom o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.