Mladí ľudia žiadajú bezpečnosť v doprave: Paralyzovali Dháku

Študenti blokujú cestnú komunikáciu počas protestu v Dháke 2. augusta 2018. Bangladéšski stredoškoláci protestujú v uliciach už päť dní po smrti dvoch stredoškolákov, ktorých v Dháke zrazil autobus. Foto: TASR/AP

Dháka 3. augusta (TASR) - V uliciach bangladéšskeho hlavného mesta Dháka demonštrovali vo štvrtok za bezpečnosť v cestnej premávke už piaty deň po sebe tisícky študentov. Protesty vyvolala smrť dvoch tínedžerov, ktorých zrazil autobus idúci vysokou rýchlosťou, informovala spravodajská stanica BBC.

Demonštranti, dožadujúci spravodlivosti a nových opatrení v oblasti cestnej bezpečnosti, metropolu Dháka doslova paralyzovali.

Ministerstvo školstva zatvorilo stredné školy a prisľúbilo, že vezme požiadavky nespokojencov na vedomie. Napriek tomu protesty neutíchli. Študenti totiž tvrdia, že vláda ich požiadavky neberie vážne.

Podľa niektorých informácií protestujúci študenti - niektorí vo veku tínedžerov - kontrolujú registračné štítky autobusov a žiadajú od vodičov, aby sa identifikovali.

"Nechceme, aby boli v uliciach vozidlá bez licencie. Kto nie je spôsobilý šoférovať, nemal by dostať licenciu; taktiež nechceme, aby boli vodičmi verejnej dopravy neplnoletí motoristi," povedal jeden z demonštrantov pre agentúru AFP.

Mladí ľudia obsadili mnohé ulice v Dháke a zdemolovali niekoľko vozidiel. Polícia ich medzičasom z niektorých častí mesta vytlačila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.