Aktivita v nemeckom stavebníctve minulý mesiac stagnovala

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Berlín 6. augusta (TASR) - Po solídnom raste v júni zaznamenala aktivita v nemeckom stavebníctve minulý mesiac stagnáciu. Dôvodom je opätovný pokles aktivity v oblasti inžinierskych stavieb a slabšie tempo rastu v sektore komerčných stavieb a bytovej výstavby. Ukázali to v pondelok zverejnené údaje spoločnosti IHS Markit.

Index nákupných manažérov IHS Markit pre nemecký stavebný sektor klesol v júli na 50 bodov z 53 bodov v predchádzajúcom mesiaci. Júlová hodnota znamená nulový rast stavebného sektora, nakoľko rast od poklesu oddeľuje práve hranica 50 bodov.

Výrazne sa pod to podpísalo odvetvie inžinierskych stavieb, ktoré sa po júnovom raste opätovne vrátilo k poklesu. Navyše, sektor bytovej výstavby a sektor komerčných stavieb, ktorý zahrňuje sklady, obchody a kancelárske priestory, zaznamenali spomalenie rastu.

Nové objednávky vzrástli len minimálne, napriek tomu zamestnávatelia pokračovali v prijímaní nových zamestnancov. Na druhej strane, tempo tvorby nových pracovných miest v stavebnom sektore bolo v júli najslabšie od januára minulého roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.